6 ביולי 2014

שלושה רופאים שתצטרכו אי פעם
פעם נהוג היה לחשוב שספורט עושים בשביל בריאות ואריכות ימים – כיום מבינים שהטיעון הזה לא מחזיק מים!

אנשים מתים ומאריכים ימים ללא קשר לפעילות או הרגלים שלהם (אני מכליל ומוציא החוצה את הקצוות) ועדיין, מי שהתאמן – מתאמן, מי שמעשן – מעשן ומי שנהנה משני העולמות – ממשיך להנות אבל אף אחד לא אוהב להיות חולה...

יש יותר מדי רופאים, יש גם יותר מדי חולים וכמו בשאלה הנצחית של ביצה ותרנגולת – לא בטח מי קדם למי...

אלה ואלה מתרבים בסדרה הנדסית (אקספוננציאלית) מסיבה אחת – התמחות. היום על כל רופא מומחה/מתמחה בבוהן ימין יש תריסר חולים עם בעיה בבוהן ימין!

יש גם את בוהן שמאל...


בסוף כולם מתרוצצים עם תיקים רפואיים בעובי של "מלחמה ושלום" בחיפוש אחר מומחה נוסף שיחבר את שאר המומחים לאבחנה אחת כללית...

הירידה למיקרו רזולוציה השכיחה מאתנו את המבט הגדול והכולל של המאקרו - גוף הינו יחידה אחת שהבריאות שלו נובעת מהרמוניה בין כל חלקיו (הנפשיים חשובים לא פחות מפיזיים) ותפקוד כללי תקין.

הרופאים של הדור הישן ידעו להביט מאקרו ולרדת למיקרו (כמו שיטת הדדוקציה של שרלוק הולמס) ואם היית בא אליהם ומתלונן על כאב ראש, היו שואלים אותך האם הכול בסדר בבית?..

גם אני הייתי כך וגם לי יש תיק רפואי שפעם הייתי גאה בו...

כיום, חמישה מטפלים יש לי:

1.       דר' אלכסנדר דודניק, רופא משפחה (מהדור הישן) המכיר אותי בגיל 14 ומטפל בילדים שלי. 
2.      סיגל כהן, הומאופטית בחסד, שהעבירה אותי תהליך מדהים!
שלושה מטפים אחרונים שייכים לרפוא אלטרנטיבית לרפוא אלטרנטיבית.

לא צריכים התחייבויות מקופ"ח וכסף, לא צריכים להמתין בתור חודשים כדי לקבל שלוש דקות "זמן אוויר" ובטח שלא להתחנן לבדיקה או יחס אישי.

שלושתם מקבלים 24/7, תמיד אדיבים ושמחים לעזור, יש להם 100% הצלחה בטיפול, רק דבר אחד הם דורשים בתמורה – את המחויבות, הלב והנפש שלכם, דבר שיש לכולנו אך לא כולנו מוכנים לתת...


3.       מוט אולימפי ופלטות - האורתופד האולטימטיבי!

כוח שרירים - יכולתו של האדם להתגבר על התנגדות חיצונית או להתנגד לה במאמץ שרירי (מתח).

הגדרה זו לומדים בשנה א' כל הסטודנטים בפקולטות למקצועות הספורט בבריה"מ.

מרק ריפיטו מגדיר אימון פונקציונאלי באופן הבא:

תנועה טבעית של גוף האדם תחת עומס משתנה ומבוקר.

מזהים את הדמיון?

אין כלי טוב יותר לפיתוח כוח, ממוט משקולות כבר כ- 300 שנה, כי שום כלי אחר לא יכול להגיע למשקל של 100 קג' וצפונה...

כולנו יודעים שמה שמניעה אותנו הם סיבי השריר שבונים את השריר עצמו, שמחובר לעצם ע"י גיד ומחוזק ע"י רצועה כלומר, כשאני מחזק סיב שריר – אני מחזק את כל השרשרת קרי, חיזוק ופיתוח של הגוף באופן הרמוני ומאוזן, בדיוק כמו עץ ששולח ומעמיק את שורשיו באדמה לפני שהוא מתפס לגובה.

השרשרת שלעיל הינה מערכת אורטופדית של גוף האדם.

למשקולנים ומרימי כוח אין בעיות גב J


"מה שלא הורג אותי, מחשל אותי" מתייחס בדיוק לאימון משקולות כי ככל שמעמיסים על הגוף (בצורה נבונה כמובן) הוא ילך ויתחזק וכאבים ילכו ויפחתו...4.      קטלבל – הפסיכולוג האובייקטיבי!

קטלבל הינו אביזר אימון מדהים אך בסופו של דבר, זה רק אביזר בדומה ל- TRX, BOSU, AB CRUNCH וכמוהם עד שמצרפים אליה עוד קטלבל ומאמצים את קטלבל ספורט כשיטת אימון.

פעם ובעצם גם היום קשה לי להגדיר באמת מה זה קטלבל ספורט עבורי ומה הוא עושה לרוח של הספורטאי (את הפיזיולוגיה קל להסביר אך גם קל לאמן בשיטות שונות ויש מעין...) עד שלאחרונה, באחת השיחות עם הסטודנט שלי בקורס קטלבל ספורט והרמות אולימפיות שאני ושותף שלי מעבירים, נזרק באויר המשפט הבא:

- קטלבל ספורט, זה ספורט של "אין לאן לברוח"...

בעיני, זו אחת ההגדרות המדוייקות שיש - היות ומדובר על משקל קל (יחסית למשקל העצמי של המתאמן ובהרבה מאימון משקולות), המוח מוותר הרבה לפני הגוף!
מה שמשאיר אותנו אחד על אחד עם התודעה שלנו דבר שמוביל לאחת השיחות המרתקות והאמיתיות יותר שיש – מה לא עולה כאן ואיזה סיבות לא עולות לאוויר כדי לגרום לך להניח את המשקולות, הלוא בסופו של דבר זה או אתה או התודע שלך שיחרצו את גורלו של הסט...
למה אובייקטיבי?
כי הן תמיד שם, לא איכפת להן מה אתה, מאיזה רקע הגעת וכמה כסף יש לך, הן לא שואלות שאלות ולא מפרשות תשובות, מה שלא תגיד לעולם ישאר ביניכם ולא משנה כמה ידיים היא תעבור...

כל מה שנחשב זה כמות החזרות שעשית והדרך שלך לשם עוברת דרך השאול של נפשך – עברת את זה, תעבור כל דבר!


5.      אימוני משקל גוף – לחבר את הנקודות.

בראש הפירמידה עומדים האימונים הקליסטניים, אימוני משקל גוף, הממלכתם הבלעדית של אומני קרקס, מתעמלים, "פארקוריסטים", טריקסטירם וכו'...

כאן נפגשים ומתמזגים הגוף – שחוסן ע"י המשקולות והנפש – אשר חושלה ע"י קטלבל ספורט כדי לפתוח מעבר לפסגה שהיא השליטה האולטיבמטיבית, הנגינה הוירטואוזית בכלי שהוא הנכס היחיד שהושאל לנו ביום היוולדנו ואליו נזדכה ביום מותינו – הגוף שלנו.

אין קיצורי דרך, אין מקום לאגו, יש רק קאיזן - התקדמות השיפור מתמיד!..

***
אז הנה לכם – שלושה מטפלים ששומרים עליי נאמנה כבר שנים מספר.

אם תרצו לקבוע יעוץ לאחד מהם, דבר איתי ואבדוק אם יש מקום פנוי, הלוא אני בן בית...

בריאות!


אני.

הוסף רשומת תגובה

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search